Defect de sept ventricular

Boli de inima

Postata de Mihai19875540 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Sotia mea a fost la o dr. cardiolog si a aflat ca are la inima un defect de sept ventricular (Gerbode). Am dori sa stim daca se recomanda operatia si un centru in tara (cu numele medicului daca se poate) la care se face aceasta operatie, eventual si un pret. Multumim.

Raspunsuri (3)

beatrice1234

acum 12 ani

am auzit ca singurul centru din romania ar fi in bucuresti.EI au o noua sectie a malformatiilor condusa de un medic din strainatate. am cautat acum pt dvs un nr de tel si puteti lua legatura cu directorul centrului . 0733248620 sau intrati pe site ul http://www.medicina-interventionala.ro/

beatrice1234

acum 12 ani

Buna ziua, incepand cu Ianuarie 2012 se va practica in premiera in Romania intr-un spital privat (Delta Hospital) din Bucuresti o interventie minim invaziva (fara operatie) pentru corectarea defectelor septale atriale si ventriculare. Aceasta procedura consta in introducerea pe cale arteriala (punctie) a unei "umbrele" care inchide defectul permanent si este efectuata de catre o echipa specializata si renumita de la spitalul C.C Iliescu, Fundeni sub indrumarea unuia dintre cei mai experimentati si renumiti medici cardiologi interventionisti pediatri din lume, Prof.Dr. Avraham Lorber. Sper ca aceasta informatie sa va fie de ajutor

iulia

acum 10 ani

Buna ziua,
Am un DSV de la varsta de 6 ani ,acum am 45 nu am probleme, nu am mai facut control de mult,nu mai am medic, as dori daca se poate un medic bun sa poata sa-mi spuna ce este de facut si cat ar costa o operatie.
Va multumesc!