de unde pot sa fac rost de o proteza dacron 14-7

Boli de inima

Postata de dana0823 cu 13 ani in urma.

va rog sa imi raspundeti cat mai urgent tatal meu are nevoie de o proteza dacron 14-7 bifurcata nu stiu exact diagnosticul dar este pentru un by pass din cate am inteles ceva la artera femurala nu stiu prea bine nici eu dar ma intereseaza cat costa o astfel de proteza si de unde se poate cumpara si daca stie cineva sa mi explice si in ce consta boala ca de la medic nam inteles prea multe

Raspunsuri (8)

monica

acum 13 ani

suna la cluj.spitalul clinic chirurgie 1, cluj napoca.doctor fodor marius. este cel mai bun. l-a operat de acelasi lucru pe cumnatul meu.acum o saptamana. se simte excelent.sare ca un iepuras pe aici.pret?in jur de 1000 euro deconteza casa de sanatate..dar ,stii tu..trebuie sa-i dai oricum

dana0823

acum 13 ani

multumesc frumos pt raspuns.1000 de euro numai proteza sau toata operatia?ma refer si la alte costuri aici la galati se plateste tot de la seringi, pansamente , perfuzii tot....inclusiv medicul..anestezia...tot...

monica

acum 13 ani

e adevarat. trebuie sa te pregatesti de cheltuieli suplimentare, solutie,pansamente, tot
sa aveti in jur de 55 milioane...zic eu.. sanatate..si succes

Michella C

acum 13 ani

nu stiu ce medic era dac te-a pus sa o cumperi. iti recomand sa mergi la Spitalul Universitar de urgenta din Bucuresti, Dr. horia MURESIAN/ Sectia Cardiologie cardiovasculara . este seful sectiei. eu l-am operat pe tatl meu la el.astazi s-a externat si se simte foarte bine. Mergi si vorbeste cu el. Este un OM ADEVARAT!

dana0823

acum 13 ani

multumesc esti singura persoana care spune ca nu se plateste....tatal meu sincer sa speriat de atatea costuri incat a renuntat la operatie si face un tratament acum spune ca se simte mai bine nu mai are dureri la mers........dar cine stie poate spune asta si din alte cauze,,,multumesc oricum

stoica constantin

acum 11 ani

sunt operat de aceiasi boala si ma simt foarte bine mam apucat de fotbal am fost operat la bucuresti spital universitar de doctorul trandafir dragos cel mai bun

Holt Gabriela

acum 4 ani

Am fost si eu operata(bypass aorto bifemural) la cluj (chirurgie 2 cluj) in urma cu 3 luni de dr Fodor marius , dar nu am platit nimic.De altfel la internare trebuie sa semnezi un formular in care se specifica asa- ”in acest spital nu se da mită/spagă”.
Ma simt bine si il recomand!!!

Costache Marian

acum 7 luni

Am fost Operat de baypass aorta by femurala ,dupa 8 luni am complicati,posibil infectat,ma poate ajuta cineva, acum sunt internat la spitalul Floreasca, maine primesc rezultatul dela analize ,mi sa spus de o proteza suflat cu argint,nu stiu cum se numeste ,cine ma poate ajuta cu un sfat un medic .....Multumesc