Dacă poate lua concor? ?

Boli de inima

Postata de Daniela cu un an in urma.

Tatăl meu are 86 ani, și are pulsu 114, i sa prescris concor de 5 mg /de 2 ori pe zi și are bpoc poate lua concor? În prospect scrie că nu se administrează la cei cu probleme respiratorii? Ce sfat îmi puteți da?

Raspunsuri (1)

Dr. Irina Dragoi

acum un an

Nu este recomandat la pacientii cu BPOC sever, trebuie discutat cu pneumologul si cardiologul daca poate lua in cazul dumnealui sau daca este nevoie sa schimbe betablocantul. In orice caz, pana la consult nu opriti tratamentulul. Sanatate!