cum poti ramane insarcinata dak ai uterul intors

Boli de inima

Postata de membru239508 cu 11 ani in urma.

buna zioa de mai bn de 8 luni de zile vreau sa raman insarcinata si nu pot nu ne protejam in niciun fel si nu folosesc nici anticonceptionale eu am 24 de ani iar sotul meu 38 am facut acum 2 luni niste analize ecografii vaginale si doctori miau spus k am uterul intors imvers ce trebuie sa fac ca sa pot ramane insarcinata...?

Raspunsuri (2)

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Buna ziua,

nu cred ca v-a spus chiar asa, cred ca este vorba de uter retrovers ,dar puteti ramane insarcinata daca analizele ,si ale dumneavoastra ,si ale sotului sunt bune. Dupa prima nastere uterul va reveni in pozitia normala.Daca v-a spus uter retrovers ,sunati-ma ,ca sa va spun ce trebuia sa va spuna medicul ginecolog.
dr Adina Anghelea
*

Thora96

acum 7 ani

Eu am 20 de ani si am uter retrovers si la cea mai mica neatenție am rămas însărcinată. Nu are importanță daca e uter retrovers sau nu