cum pot lua legatura cu domnul doctor bradisteanu

Boli de inima Cardiomiopatie hipertrofica Hipertensiune pulmonara

Postata de dragusinio80 cu 10 ani in urma.

Domnule doctor , ma numesc ghiga dragos, am 32 ani si ma cofrunt cu o boala grea, care ma bintuie de cind m-am nascut, avind o malformatie congenitala la inima de la nastere. Am fost operat in anul 1988 la tg. mures, de catre doctorii: deac radu, liebhart mihail si cioata dan. Operatia fiind de :corectie totala primara in circulatia extracorpereala (inchidere DSV cu petec de "dacron", valvuloplastie mitrala, valvuloplastie trcuspida, inchiderea DSA cu petec de "dacron").Acum timp de 10- 12ani am ca diagnostic : Isuficienta cardiaca nyha III/IV.Canal atrioventricular total comun rastelli tip B ,operat in antecedente. Cardiomiopatie hipertrofica obstructiva. Stenoza mitrala larga. Regurgitare mitrala grad II/III.Insuficienta tricuspidiana grad II. Hipertensiune pulmonara severa.; si pentru ca am hipertensiunea pulmonara 120% am fost inclus intr-un program national cu medicamentul REVATIO 20 MG, insa starea mea este cam incerta,simtindu-ma destul de rau. Medicii de la tg mures mi-au spus ca sansele mele sunt foarte reduse, dat fiind faptul ca din punct de vedere chirurgical doar un "transplant in bloc" ar fi singura sansa, insa nici intr-un caz in ROMANIA. Eu am aflat de dumneavoastra din ziarul local, si astazi mi-am facut curaj sa scriu sa aflu macar o parere sau pur si simplu un sfat si de la dumneavoastra. Eu va multumesc anticipat pt timpul acordat si daca se poate varog sa-mi raspundeti, eu nestiind cum sa iau altfel legatura cu dumneavostra.Numarul meu de tel . 0766706184,Adresa mea de mail [email protected]

Raspunsuri (1)

elena

acum 9 ani

Il recomand din tot sufletul pe domnul dr. Deleanu impreuna cu prof. Thanopoulos. Copilul meu a fost diagnosticat cu o malformatie cardiaca congenitala – un defect septal atrial (DSA) destul de mare. Dupa ce am asteptat in zadar pe la usile doctorilor pentru o simpla ecografie, minunea a facut sa ajung pe mainile acestor oameni exceptionali care mi-au insanatosit fetita. Tin sa multumesc acestor perosane minunate pentru ca i-au redat copilului meu sansa la viata.