coarctatie aorta

Boli de inima Coarctatie aortica

Postata de mariskristina cu 12 ani in urma.

buna ziua,am 27 de ani in anul 2003 am fost operata de coarctatie de aorta (congenitala),operatia a decurs bine, m-am simtit bine pana acum 2 luni aprox.cand am inceput sa am dureri in piept ,oboseala ,palpitatii dificultati in respiratie,am fost la mediucul cardiolog si mi-a gasit valva aortica bicuspida congenitala.ce imi recomandati,momentanm eu iau aspenter [email protected]
multumesc

Raspunsuri (1)

Alina

acum 9 ani

Buna mariskristina,
Ce medic ti-a recomandat operatia de coarctatie si unde te-ai operat? esti bine acum?