CE SE INTAMPLA?

Boli de inima

Postata de busuiociuliana cu 12 ani in urma.

ACUM 1 AN SI CEVA MA DUREA MANA STANGA SI INIMA ,NU PUTEAM RESPIRA...am fost la medic specialist si mi s-a spus ca am P.V.M. TAHICARDIE SINUSALA (am facut atunci tratament o perioada) dar mi s-a spus ca nu este grav si ca pot face sport insa eu am refuzat sa fac sport deoarece la efort fizic mare inima incepe sa bata foarte tare.In prezent cand ma enervez sau cand am emotii inima incepe sa bata foarte tare,nu pot sa respir si ametesc insa acestea tin cateva minute si se intampla foarte rar....de un timp am observat ca daca stau intinsa in pat cateva ore(de ex:ma uit la tv)cand ma ridic inima incepe sa bata foarte tare apoi revine la normal dupa 2-3 minute..inainte nu se intampla asta....imi puteti va rog explica de ce?multumesc MA VA AFECTA ACESTA PE PARCURSUL VIETII??????????

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Toate reacţiile descrise sunt reacţii normale explicate prin lipsa de antrenament fizic şi o slabă hidratare (consum scăzut de lichide)

busuiociuliana

acum 12 ani

dar beau foarte multe lichide

Narcisuca

acum 12 ani

sfatul meu ar fi sa incepi cu un efor fizic scazut de ex: alergare usoara, apoi de la asta o sa iti vina si sete apoi dak te simti bine maresti eforturile fizice. trebuie ca organismul sa se obisnuiasca. nu renunta asa usor la exercitiile fizice