carenta de fier si palpitatii

Boli de inima

Postata de Maria Danila cu 9 ani in urma.

Imi spuneti va rog daca carenta de fier ( feritina este 6 ) provoaca palpitatii , apasare pe piept si lipsa de aer.
Pentru palpitatii am primit la urgente aspacardin dar nu mi-a spus daca pot lua in continuare si cat. Imi spuneti va rog cum sa le iau.

Raspunsuri (4)

Bogdan.

acum 9 ani

Poti lua zilnic 1 cp pe zi fara nici o grija.Aspacardin nu face nici un rau,e inofensiv.Sanatate !

Adrienne

acum 9 ani

Anemia se manifesta prin aceste simptome .Probabil ca ai primit deja tratament pe baza de fier. Aspacardinul nu rezolva problema de fond .

Maria Danila

acum 9 ani

Mulțumesc mult, continui investigațiile.

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Da, este o legatura intre carenta de fier si palpitatii. Dar ar fi interesant de ce aveti carenta de fier. In general, tratam cauza si nu efectul.

Astept raspuns.

www.inimed.ro