Cardiomiopatia restrictiva

Boli de inima Cardiomiopatia alcoolica Cardiomiopatia Cardiomiopatie restrictiva
+1
Vezi toate grupurile

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

vreau sa slabesc si vreau un sfat am 85 kg si 160 cm nu ma simt bine as vreau un sfat

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Mergi la un medic nutritionist, el te va cantari si iti va prescrie un regim alimentar, care cu siguranta va da rezultate. Succes.

simona166117244

acum 15 ani

Buna Simona,
Intr-adevar un medic nutritionist ti-ar putea da o dieta special pentru tine, care sa te poata ajuta sa scapi de kilograme.
Nu toate dietele se potrivesc.
Insa, incearca sa faci multa miscare, eventual sa mergi la sala, la aerobic. Sau macar multa miscare daca nu poti merge la fitness.
Cat mai putine (spre deloc) dulciuri, paine, paste. Multe lichide, cereale, fructe. Eu am slabit band apa calda (cat de calda o puteam suporta, in cantitati cat mai mari); daca nu iti place apa calda, poti pune si lamaie sau poti face ceai neindulcit.
Dar toate asociate si cu miscare.
Succes!