Cardio sau neuro ?

Boli de inima

Postata de Cizmaru cu 7 ani in urma.

Buna ziua
In urma mai multor ekg uri facute sa constatat ca am Bloc major de ramura stanga.dar este unul foarte vechi sau din nastere Lucru care m-a pus pe ganduri ac***a in vedere ca am ajuns sa fac aceste controale in urma unor intepaturi in zona inimi si in spate ,dureri in umeri,intepaturi in degetele de la maini si picioare,transpiratii la ceafa si palpitatii la inima.Am facut ecocordul si a iesit bine,si dupa spusele medicilor nu am nimic la inima dar pentru linistea mea mi-a dat Aspenter si Rosucard si sa mai las din greutate pentru ca de 7 ani de cand nu mai fumez am pus cca 25-30 kg (am 178 si 100kg) Am avut frica de vreun infarct si am intrebat medici daca pot sa fac efort (bicicleta) si mi sa spus ca este tocmai indicat daca nu obosesc .Ei bine tocmai m-am intors de la Sinaia unde am urcat pe bicicleta Transbucegiul unde a necesitat un efort imens (nu pot sa ma laud ca nu am obosit sau ca nu am mai mers si pe langa ia).Mi-am adus aminte ca in urma cu 3-4 ani mi sa mai spus ca am si spondiloza cervicala sau nevralgie intercostala ,lucru care ma facut sa fac legatura cu simptomele care le am .Bun .Acum unde sa ma mai duc pentru ca la fiecare control mi se spune ca totul porneste de la stres si pozitia la calc (stau 8-10 ore \zi) de cca 7-8 ani (asta mi-e serviciul) Acuma palpitatii la inima am,dureri de spate ,scurte ameteli,dureri de gat,frica de a ramane singur,dureri in piept,umeri.La cine sa mai apelez sau ce pot sa am ca nu mai trece!!!!!

Raspunsuri (1)

Timi Kilbor

acum 7 ani

La Regiocard Brasov se fac proceduri minim invazive pentru diagnosticarea şi tratamentul afecţiunilor inimii

http://www.regiocard.ro/servicii/cardiologie-interventionala/