Buna ziua!

Boli de inima

Postata de chio cu 11 ani in urma.

Ieri,23.04.2013 am fost la institutul inimii din Cluj-Napoca si acolo am facut un EKG aveam emotii foarte mari si eram si destul de nervos pentru ca am asteptat destul de mult....Doamna doctor a zis ca daca as avea asa puls in repaus,de obicei ar trebui sa imi de scutire pentrtu sport.Apoi dupa ce ma asculta tot asa imi batea inima tare si am inceput sa ma calmez.A zis doamna doctor ca a inceput sa isi revina pulsul si apoi cand am inceput iar sa ma gandesc mi`au venit emotiile iar si a crescut din nou pulsul...Am fost trimis sa imi fac analize pentrtu tiroida,ecografie si testul de efort.Intrebarea mea este pulsul este marit din cauza emotiilor,eu asa cred pentrtu ca acasa cand imi iau pulsul am intre 57-67 cam asa imi este pulsul in repaus.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, probabil este marit pe seama emotiilor, mai ales ca in mediul de acasa pulsul este in limite normale.

ana maria

acum 11 ani

pot sa iau FUROSEMID,sunt operata de miastenia gravis si sunt umflata la fata,sau ce ati putea sa imi recomandati,va rog frumos sa ma sfatuiti si pe mine.multumesc.