Buna ziua

Boli de inima

Postata de Jica Ionut cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Ma numesc Ionut si am o problema legata de inima. Acum o saptamana m-am trezit cu o durere de nu puteam trage aer in mine in zona inimii si aveam mana stanga de nu o simteam asa bn . Eu am fost la cardiologie si am aspacardin, dar abia intr-un tarziu m-a lasat acea durere si am putut sa trag aer . Ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă medicul cardiolog nu a confirmat existenţa unei angine pectorale, durerea ar putea fi de cauză pleurală (şi în acest caz ar fi indicată efectuarea unei radiografii pulmonare) sau de cauză reumatică (în acest caz ar trebui consultat un medic reumatolog)