Bradicardia

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am 57 ani
sunt asist med
sunt in trat cu tertensif-sr 1dr /zi
de aprx 2 luni .seara ,cind sunt f obosita sau stresata ..pulsul coboara la 47 _51
stiu ca valoarea normala este peste 60
nu se intimpla des dar vad ca bradicardia ...apare celputin odata pe sapataima
in rest pulsul este pina la 70
va rog daca puteti sa imi spuneti cim sa interpretez aceasta stare
multumesc

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Tatal meu in varsta de 54 ani a facut un AVC pe trunchiul cerebral in urma cu o saptamana si a decedat.Cum a fost posibil,daca el a fost internat in spital si se presupune ca a fost sub observatia medicilor.El avea probleme cu tensiunea,era hipertensiv(avea si 230/140),iar medicul curant ii tot schimba tratamentul si ultima data(adica in ultima zi de dinanintea AVC-ului) i-a dat CARVEDIGAMMA.Imediat dupa ce a luat acest medicament a si facut AVC-ul.Nu stiu,poate ca toate se intampla ca asa trebuie sa se intample si poate ca "noi" cei care ramanem cu durerea cautam un motiv si spunem mereu "de"faceam asa,era altfel,"de".........Oare se putea evita AVC-ul asta,il puteam salva?Dupa ce a facut AVC-ul,a intrat in coma de gr.IV,a stat asa 3 zile intubat,dupa care a murit.Medicii spun ca a fost suspect si de MENINGOENCEFALITA din cauza careia a facut febra si 41.Chestia este ca nu ma pot obisnui cu ideea ca nu s-a putut face nimic pt.el.Tind sa-i judec pe medici,de aceea as vrea sa-mi mai spuna cineva ca nu s-a putut face nimic pt.el,mai ales ca el nu a fost un om bolnavicios cu care sa fim tot timpul cu el prin spitale.Tata,in 3 zile s-a imbolnavit si a si murit,poate ca si asta e un soc pt.mine.