Bolile cardiovasculare

Boli de inima Inima hipertensiva cu boala renala Prevenirea bolilor cardiovasculare

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am intepaturi la inima e posibil sa am angina pectorala?mi s-a prescris nitroprctor,aspacardin si extraveral dar nu imi trece

Raspunsuri (15)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am intepaturi la inima e posibil sa am angina pectorala?mi s-a prescris nitroprctor,aspacardin si extraveral dar nu imi trece

maria

acum 14 ani

da, este posibil. eu sufar cu inima rau.am crize cumplite de inima, un preinfarct.
cand a debutat boala mea de inima a inceput cu intepaturi si junghiuri din ce in ce mai puternice pana a aparut gheara care inclesteaza inima si strange cumplit.am anghina pectorala si insuficienta cardiaca.am si tahicardie ,dar aia e banala,toata lumea o are.
eu am luat aspacardin,diacordin,nifedipin,dipiridamol si multe altele.
verifica-ti inima cu mare atentie,nu e de glumit.
sanatate
pentru informatii iti stau la dispozitie cu emailul si messul [email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Ce este steanoza aortica?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cee este angorul vasospastic? cum se trateaza? prognosticul.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Intrebarea mea este: pot sa iau aspirina, atunci cand ma doare capul, daca sunt hipertensiva?

andrei

acum 14 ani

aspirina este buna pentru inima.previne infarctul de miocard.nu are legatura cu hipertensiunea arteriala.luati linistita pentru cap si va vetiajuta si inima.
o intrebare: sunteti doar hipertensiva? sau suferiti si de inima? eu sufar de inima si daca doriti sa mai comunicam am adresa de mess si mail [email protected]
sanatate

liviu

acum 12 ani

nu

alina281122280

acum 15 ani

-

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna, de ceva vreme am niste stari ciudate , de ex. cand ma ridic mai repede de jos am o durere difuza in piept ca si cand ai incerca sa inghiti ceva si nu se duce.Mentionez ca am un PVM cu regurgitare minora.VA multumesc , astept raspuns

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua,am dureri in piept de vreo trei ani am facut cardiograma,si eco la inima dar miau zis ca nui nimic totul e in regula shi totusi nu inteleg de unde vin aceste dureri,mersi astept raspuns

mari

acum 14 ani

buna.secretul este sa ai o criza de inima in momentul in care ti se face EKG-ul. Asa m-au descoperit pe mine ca sufar de inima.2 medici au refuzat sa-mi dea diagnostic de bolnava de inima si evident medicatie,iar la farmacie ma refuzau cand mergeam sa cer pastile pentru durere de inima.insa intr-o zi am asteptat atat de mult la EKG incat m-am enervat.si cand m-a conectat la aparat am simtit o gheara puternica care mi-a cuprins inima si am strigat la dna doctor ca mi-e rau de la inima.
daca vrei sa vorbim despre crize de inima si sa-mi povestesti cum sunt durerile tale iti dau emailul meu si messul [email protected]
sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Va rog sa ma ajutati!de un timp in coace am cred tulburari de ritm cardiac.Asta se intampla cand incerc sa fac cel mai mic efort.Sidaca merg mai repede putin incepe inima sa o ia rasna.
Am fost si am facut un EKG si mi-a zis ca am o tahicardie
Eu nu cred ca e numai atat.De ce la efort cat de mic inima o ia rasna bate neregulat
Va rog sa ma ajuati!

mari

acum 14 ani

incearca sa mergi la mai multi medici cardiologi.eu am anghina pectorala si insuficienta cardiaca si am incercat multe medicamente.datorita unuia am facut un preinfarct.am crize de inima aproape zilnic.
sa nu-ti lipseasca sprayul cu nitroglicerina si la cea mai mica simptoma de criza cardiaca ,da-ti sub limba.eu asa fac pana ajung la medicamente.cand am facut preinfarctul nu stiam de acel spray...stiam de pastila de nitroglicerina si pana am asteptat sa se topeasca, inima mea a cedat.
deci e posibil sa nu fie doar tahicardie ....la fel eu am tulburari de ritm cardiac mereu si insotite de crize de inima.
sanatate si daca vrei sa vb am adresa de mess [email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

spunetimi va rog tatalui meu i sa facut operatie la inima i sa pus un stimuleator la inima acum vreo 4 ani, cu jumate de an in urma a cuzut fara cunostinta si vreo citeva minute nu a vorbit imi puteti spune ce poate fi ? si ce trebuie de facut in asa caz?

Paula

acum 6 zile

Ați fost la cardiolog?