Boli ale venelor (varice si tromboflebite)

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

unde se poate trata eficient cu rezultate bune varicele si tromboflembita.... (retete,clinici,tratamente naturiste)

Raspunsuri (28)

ANTONIA391448

acum 15 ani

si eu am aceisi problema si cred ca cel mai bine e la o clinica privata de chirurgie sunt pe net cite vrei

pichio

acum 11 ani

http://lipitorimedicinale.blogspot.com

Dumitriu Daniel

acum 10 ani

Scapa de problemele de sanatate! https://www.facebook.com/terapie.lipitori

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am rani deschise pe gamba dreapta,incerc de ani de zile sa le vindec si nu reusesc,ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt un tip de 20 de ani si mia iesit varice la piciorul stang pe tibie ce pot face in cazul asta???

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt din orasul nehoiu si as dori sa stiu daca in brasov sau buzau pot fi operata

andrei125111062

acum 15 ani

cea mai buna metoda de tratament pentru varic ,tromboflebita si alte probleme circulatorii mi se pare hirudoterapia (terapia cu lipitori). strada cobadin chiar langa parcul sebastian. intrarea in bloc este chiar langa parc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau sa stiu daca se fac interventi la varice,la femei insarcinate sau trebuie sa astept

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Foarte frecvent am stari de ameteala,senzatie de nod in gat,mie somn tot timpul,simt ca ma sufoc, nu pot respira bine,si ma dor foarte tare muschii de la picioare si spatele,iar dimineata am un gust foarte amar in gura si imi vine sa vars.Poate fi de vina tiroida? multumesc

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am o problema cu picioarele mi se vad foarte accentuate venele si cateodata ma dor foarte rau,am zile cand mi se pun niste junghiuri de nu pot merge , as dori sa stiu daca asta inseamna ca am varice

S.148319

acum 14 ani

Va spuneam acum catva timp ca am probleme cu picioarele, ca mi se umfla la incheietura cand stau pe scaun(si, recunosc, stateam cam multe ore/zi la birou, la computer), ori ca am carcei noaptea. Ceream sfatul medicului in legatura cu tratamentul necesar... Aflati ca, problemele mele nu au incetat pana ce nu am parasit scaunul si am inceput sa imi folosesc picioarele. Merg pe jos cate 3-4 ore pe zi si nu mai am absolut nici o problema. Cred ca multe din cauzele discomfortului si bolilor noastre se datoreaza lipsei de miscare.

S.148319

acum 14 ani

Cineva mi-a trimis un mesaj privat precum ca is buni niste ciorapi speciali. Eu nu am varice, dar poate is buni si preventiv pe sub pantaloni.

(Sa ma fereasca Dumnezeu de ochelari, varice sau chelie ori burta ...)

lostinlife

acum 14 ani

Am 30 de ani si varice MARI si urate pe ambele picioare( de fapt...picioarele mele au o culoare albastra-vinetie)ceea ce este foarte ingrijorator. Momentan iau "Detralex" sa le mai tin in frau...stie cineva daca exista o alta solutie inafara de operatie? Si daca nu....recomandati-mi va rog un spital si un doctor bun dar nu prea " scump". Va multumesc!

robert7291

acum 14 ani

in afara de operatie mai ai ciorapii elastici. pentru operatie mergi la proestetica, eu acolo am fost, sau la spitalul militar

rocco81

acum 13 ani

robert imi povestesti te rog de clinica proestetica?cum a fos, preturi, operatie, etc.

robert7291

acum 13 ani

pentru operatia cu laser am dat 800 euro, si niste acte ca sint asigurat la cas. m-am operat cu anestezie locala, pentru ca sa dorm mai costa 100. consultsatia e 180 lei cu tot cu ecografie, m-a consultat doctorul ursuleanu.
n-am stat internat decit citeva ore, nu am avut probleme, doar niste vinatai citeva zile. controalele au fost gratis, inclusiv ecografiile. succes.

valentin

acum 9 ani

Dar ce problema ati avut mai exact as dori detalii

maria

acum 13 ani

am 37 de ani si am varice dupa o nastere care a fost acum 5 ani.nu m-as duce la operatie pentru ca se refac .A-s face o terapie cu lipitori dar nu sti unde i

robert7291

acum 13 ani

nu rezolvi nimic cu lipitori, ai sa vezi. daca sint bine operate, nu se refac. nu au cum, sint scoase. in plus la lipitori ramin niste cicatrice groaznice, fa doar una, doua si ai sa vezi.

Daniela Cosma

acum 13 ani

Buna ziua

Am 33 de ani si de cand ma stiu am avut probleme cu circulatia-carcei in talpa, pulpa..vene rasucite, azi chiar ma usturau cele de la mana in timp ce ma dadeam cu crema
Am inceput sa ma ingrijorez si chiar m-am programat-la generalit ptr inceput
Aveti idee ce ar putea fi?

merci
Daniela

Pag 1 din 2