Boala vasculara periferica

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Simt si eu dureri de picioare in special ale calcaielor,ma dor si toate incheieturile,imi amortesc degetele de l-a maini.Multumesc ,Astept raspuns.

Raspunsuri (5)

Elena991510

acum 15 ani

sa nu fie vre-o lipsa de calciu. Faceti analizele!

andrei125111062

acum 15 ani

problemele cu durerea in gambe si mai ales de calcaie ne duce cu gandul la o afectiune circulatorie, dar ar mai fi o varianta si anume osteocondroza. odata cu varsta coloana vertebrala fiind supusa atator stresuri incearca sa fie protejata de catre organism si pentru asta se mai depun cateva straturi de caciu. de obicei aceste straturi nu se depun in egala masura ci inegal sub forma de osteofite. iar mainile amortesc din acelasi motiv numai ca de data aceasta cauza o reprezinta osteocondroza de la nivel cervico-tracal. in prima faza find vorba de zona lombo-sacrata. mai multe: 0762280475

andrei125111062

acum 15 ani

problemele cu durerea in gambe si mai ales de calcaie ne duce cu gandul la o afectiune circulatorie, dar ar mai fi o varianta si anume osteocondroza. odata cu varsta coloana vertebrala fiind supusa atator stresuri incearca sa fie protejata de catre organism si pentru asta se mai depun cateva straturi de caciu. de obicei aceste straturi nu se depun in egala masura ci inegal sub forma de osteofite. iar mainile amortesc din acelasi motiv numai ca de data aceasta cauza o reprezinta osteocondroza de la nivel cervico-tracal. in prima faza find vorba de zona lombo-sacrata. mai multe: 0762280475

Petrescu13110880

acum 15 ani

atunci este o problema a articulatiilorplus circulatia sanguina

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 21 de ani si 95 de kg si am fost insarcinata in 2 luni si a trebuit sa fac avort ca am facut tromboflebita am facut 6 luni tratament cu trombostop si detralex dar nu am slabit de loc as vrea sa stiu daca raman iar insarcinata se poate sa duc sarcina la capat