Batai neregulate ale inimii?

Boli de inima Aritmie Atac de panica Boli respiratorii
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21556917025 cu 4 ani in urma.

Salut, am 20 de ani si sunt baiat, acum 4 ani am avut o perioada in care m-am drogat, de atunci sunt curat dar totusi am ramas cu niste probleme, de-a lungul acestor 4 ani am fost la doctorul de familie de mai multe ori pt consultare, nicioadata nu i-am spus despre ce a fost vorba iar acum regret asta. In 2017 cand am fost la un consult periodic la testul ekg mi-a iesit o bataie in plus la inima, uitandu-ma pe ekg am vazut ca bataile erau inegale, unele mai scurte altele mai lungi, si doctorului cardiolog la fel nu i-am spus de ce ar fi fost cauza desi m-a intrebat. Din 2017 cand se lasa frig incep sa respir greu si incep sa fie mai dese bataile neregulate iar de cateva luni au inceput sa fie mai dese episoadele in care simt ca mi se opreste inima. Chiar acum o seara am simtit cum mi-a stat inima cam o secunda si putin dupa ce m-am fortat oleaca mai tare. Am o programare la cardiolog insa as dori sa stiu ce pot face in situatia asta si as dori seriozitate, inteleg ca ce am facut a fost nesabuit insa nu pot da timpul inapoi. Multa sanatate tuturor va doresc!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 4 ani

Bună ziua. Vă aștept în consultație. Vă puteți programa la 0729729292.

Utilizator11573315929

acum 4 ani

Buna ! Mai ai probleme cu respirația?