batai neregulate ale inimii

Boli de inima

Postata de anomis84 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De cand a inceput primavara ma confrunt cu o situatie: cand ma aplec sa ridic ceva de jos, de ex, la ridicare imi bate inima foarte repede si automat, respiratia este mai dificila, trebuie sa stau jos cateva minute ca sa-mi revin. Mi s-a mai intamplat anterior sa ametesc in momentul in care ma ridic brusc de jos si sa nu mai vad timp de cateva secunde. Ar putea fi anemie? Mi-am facut acum cateva luni electrocadiograma si rezultatul a fost ok, tensiunea si pulsul sunt ok cu exceptia acestor episoade., la analiza de sange nu mi-a iesit nimic in neregula.

multumesc

Raspunsuri (5)

teo04

acum 12 ani

buna,,,,pot fi sintome de sarcina sau insuficienta respiratorie,,,,stai linistita,,,,de la virsta asta apar si palpitatii si bataii ale inimii necontrolate,,,, nu trebuie sa te sperii sunt normale de la virsta de 28 ani.
multa-sanatate.

flor

acum 12 ani

ar trebui sa soliciti o consultatie la medicul tau de familie, care in urma unui examen mai amanuntit, un set de analize si verificarea tensiunii arteriale , iti va prescrie tratamentul corespunzator simptomelor tale. multa sanatate!

Nirolf

acum 12 ani

Sedentarismul cuplat de astenia de primavara poate cauza asemenea simptome. Daca aveti mai putin de 1 ora (cumulat) activitate fizica in decursul unei zile, atunci ar fi cazul sa luat masuri, sa faceti un pic de gimnastica, aerobic, sa dansati. Iar partea cu astenia se poate ameliora prin dieta si lumina naturala.

anomis84

acum 12 ani

Multumesc!

Carmina

acum 11 ani

Buna ziua,am palpitatii care dureaza citeva secunde in piept dupatta care se ridica spre git