Arterita

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

daca fumatul este daunator vietii sexuale?

Multumesc

Raspunsuri (4)

Paul1123492

acum 15 ani

Da! Foarte. Realizezi diferenta dupa ce te lasi.

andrei178

acum 15 ani

Este. Viata sexuala este parte a functionarii organismului, sa zic asa mai pop**ar, iar fumatul are repercusiuni asupra intregului corp deci, implicit si organelor sexuale, psihicului, sistemului endocrin etc. Fie ca e vorba de femeie, fie de barbat. Si, exact cum zice Mishu, diferenta mare o sesizezi abia dupa ce te lasi de fumat. Numai Bine!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Tatal meu in varsta de 69 de ani, de curand are o leziune cutanata la baza halucelui stg. s-a intervenit chirurgical insa plaga nu da semne de vindecare ,din potriva tetutul din jurul plagii se necrozeaza. Nu este fumator (nu a fumat niciodata ) nu este diabetic . Este in continuare internat intr-o sectie de chirurgie , sub tratam cu antibiotic si antialgic, insa durerea este extrem de mare (cel putin asa spune tatal meu )
Va rog , daca-mi puteti da un raspund sau o clinica in Bucuresti unde pot sa ma adresez .
Cu multumiri Magda Antone - Pitesti

dsfzvwbv

acum 12 ani

da