ARITMIE EXTRASISTOLICA ATRIALA

Boli de inima Depolarizare atriala prematura

Postata de ciprian1891 cu 12 ani in urma.

AM AVUT TULBURARI ALE RITMULUI CARDIAC SI AM CONSULTAT MEDICUL CARDIOLOG,ACESTA MI-A FACUT INVESTIGATII EKG,ECO CORD DAR NU A GASIT NIMIC IN NEREGULA..MI-AM REVENIT DUPA O PERIODA FARA NICIO INTERVENTIE SPECIFICA,MEDICAMENTE SAU ALTCEVA .ACUM,,CCA 3 ZILE IAR AM PROBLEME SI NU STIU CE DECIZIE SA IAU? VA ROG SA MA AJUTATI.MULTUMESC ANTICIPAT.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Aceste tulburări de ritm cardiac sunt în strânsă legătură cu starea de moment a
d-vs (starea fizică, psihică), aceasta putând fi la rândul ei influenţată de stres, oboseală, deshidratare, senzaţia de inconfort termic. Nu cred că este un motiv de îngrijorare ţinând cont şi de faptul că analizele efectuate nu au indicat vreo problemă cardiologică sau circulatorie.

ion carutasul

acum 9 ani

Aritmie...DURERE IN CORD si in mana stanga puls 130 -160,temsiune 15/10,13/11 in final chiar 9/7 dupa cateva ore in care se administreaza :nitroglicerina,papaverina,metroprolol etc.Din pacate acum fenomenul se repeta fara DURERE ,adica fara manifestarile unei ischemii.
Ce ar putea fi pe fond de diabet tip II si cu restul analizelor perfecte.