Analize

Boli de inima

Postata de Andrei.Burlacu cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Din pacate marti am programare la doctor pentru interpretare analizelor. Ma cam ingrijoreaza 3 rezultate:

-HEMOGLOBINA---> 16.6 G/DL
-HEMATOCRIT---->49.0%
-NEUTROFILE SEGMENTATE ----> 67%

>> Recunosc ca eu consum pe zi aproximativ 1 litru si putin de apa, si am 2 abcese dentare ce cred ca ar fi putut modifica analiza "NEUTROFILE SEGMENTATE"

varsta : 15 ani si 8 luni

Raspunsuri (4)

Andrei.Burlacu

acum 9 ani

Am uitat sa mentionez ca am efectuat analizele la recomandarea medicului, pentru suspectarea ACROCIANOZEI/sindromului RAYNAUD.

luminita270

acum 9 ani

Neutofilele segmentate cu indice peste valoarea normala pot fii din multe cauze si anume-infectii pulmonare,carii dentare,amigdalita,boli inflamatorii,reumatism stress prelungit.Incearca sa nu te sperii,daca medicul iti prescrie trimitere catre specialisti,mergi si vezi care-i cauza.Nu are rost sa te inspaimanti singur,totul se va rezolva bine.

luminita270

acum 9 ani

Sindromul RAYNAUD nu are legatura cu cele scrise de tine,acesta tine de circulatie sanguina deficitara.

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Sunteti un pacient anxios fara risc vital. Aveti nevoie de un medic de familie care sa va explice.