amortzeala

Boli de inima

Postata de sese cu 12 ani in urma.

u ziua. de vreo 2-3 zile imi amortzesc ultimele doua degete de la mana stanga. Stiti care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (6)

mihaela464

acum 12 ani

poate fi si din cauza stresului foarte mare.

Pena

acum 12 ani

Te-ai lovit la cot ori te sprijini mult in cotul stang. Poate te sprijini mult in cot cand lucrezi, scrii, stai la calculator. Scrie pe GOOGLE ''''NERV ULNAR''''

sese

acum 12 ani

s-ar putea sa fi gasit problema. ms

Amnesia

acum 12 ani

poate proveni de la coloana cervicala.mergi la un medic neurolog

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil este vorba de o compresie a nervului ulnar. Situaţia se ameliorează destul de repede iar în câteva zile nu veţi mai avea probleme

crina

acum 12 ani

mi s-a intamplat acelasi lucru, dar a fost urmata de amortirea limbii.... :) Doar de 2 ori am simtit aceste neplaceri, dar aveti dreptate pt ca am stat sprijinita in cot ceva timp.