am nevoie de informatii

Boli de inima

Postata de delfinulmic_1975 cu 11 ani in urma.

buna ma numesc cristi si am o fetita de 4 luni,am fost la medicul de familie si fetita a fost diagnosticata cu suflu sistolic suspect DSA si medicul de familie nu ne-a dat alte informatii ,cine stie sa ma ajute va rog

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Defectul septal atrial este una dintre cele mai frecvente anomalii cardiace congenitale;acest defect permite sangelui venos pulmonar sa treaca din atriul stang in cel drept ( ceea ce nu trebuie sa se intample). Diagnosticul este pus cu ajutorul ecografiei cardiace.Tratamentul este chirurgical.
Va recomand sa consultati un medic de specialitate pentru un diagnostic cert.

Dr. Iancovici Oren

acum 11 ani

Buna ziua.In acest caz i se recomanda o ecografie cardiaca efectuata de un medic specialist.Va pot sta la dipozitie cu mai multe informatii la nr. 0720276884 sau la adresa [email protected]

Dr. Iancovici Oren

acum 11 ani

Buna ziua.In acest caz i se recomanda o ecografie cardiaca efectuata de un medic specialist.Va pot sta la dipozitie cu mai multe informatii la nr. 0720276884 sau la adresa [email protected]