am dureri in pipt

Boli de inima

Postata de yasmin90 cu 13 ani in urma.

Am 19 ani si de cateva zile am o durere in pipt care radiaza in spate ! am nevoie de un sfat

Raspunsuri (8)

bianca

acum 13 ani

poate fi raceala intercostala.

Mariana

acum 13 ani

Ceaiuri calde si frectioneaza zona dureroasa cu Diclofenac - unguent. Sanatate!

alecu florina

acum 13 ani

am 20 de ani si am depresie de un timp ma injunghie inima nu imi mai simt dupa ceafa sau imi amorteste mana picioarele gatul

Anca

acum 13 ani

Se poate sa ai o lipsa de calciu mai pronuntata (spasmofilie). Tii cumva cura de slabire? Daca tii vreo cura drastica muschiul inimii poate sa slabeasca prea mult si sa ti pui in pericol sanatatea.

Anca

acum 13 ani

Cred ca ai un junghi intercostal. Am avut si eu si ma durea si cand respiram. Frectie cu otet, antiinflamatoare (eventual masaj cu diclofenac gel), caldura si sa te protejezi de curent

Tot Anca

acum 13 ani

Mesajul cu spasmofilia si cu inima nu era pt tine era pt alecu florina. Scuze dak a ajuns la tine.

vio rel

acum 13 ani

acum 2 ani am avut un AVC.
de atunci iau printre alte medicamente,Plavix.
dim motive financiale nu-mi mai pot permite si am inceput de 2 zile sa iau Trombex.
in fine intrebarea mea e simpla.care e diferenta?

ana

acum 13 ani

si eu am uneori durere in piept..dar nu stiu de la ce ar putea fi:(..sper sa nu fie nimik grav..