vreau sa fiu bine

Boli cu transmitere sexuala

Postata de olivian cu 16 ani in urma.

am urmat 3 tratam pt vaginita micotica si tot nu imi trece.nu mai am incredere nici in doctori pt ca cei la care am fost m-au tratat cu superficialitate tocmai de aceea rezultatele tratamentelor date de ei nu se vad. ce ar trebiu sa fac?

Raspunsuri (5)

ramona330

acum 16 ani

sieu am fost tratata pentru asa ceva 3 luni ca mai apoi sa fiu trimisa la urologie unde m-au mai tratat2 luni cu antibiotice dar simtomele nu au disparut

Baluta

acum 16 ani

buna.va recomand spalaturi vaginale cu infuzie de hamei.e un ceai pe care il gasiti de obicei la plafar.,

florin17563082

acum 16 ani

dute la alt medic nu sta asa se agraveaza spalaturi cu tantum rosa se gaseste la farmacie bai fierbinti

acum 16 ani

Buna,
Este foarte important de stiut daca in momentul incare urmezi tratamentul ai si contact sexual cu prietenul tau.
Exista boli ale aparatului sexual feminin care se transmit prin actul sexual si partenerului. Desi la barbati aceste boli nu se manifesta in nici un fel, ele vor fi retransmise partenerei de fiecare data cand acestia vor avea contact sexual.
Daca ai contact sexual cu partenerul tau, este necesar ca si acesta sa urmezew un tratament, altfel nu vei reusi sa tratezi acesta boala; la primul contact cu prietenul, chiar daca termini tratamentul si esti perfect snatoasa, poti sa contactezi din nou boala.
Iti doresc numai bine!

andrei178

acum 15 ani

Poti merge la Institutul Cantacuzino sa-ti faci analize din secretie ca sa stii exact ce micoze ai, nu asa la modul general. Sa soliciti tot atunci si antibiograma, ti se va indica exact ce medicamente sunt utile, altfel poti sa iei ani de zile cate si mai cate si tot degeaba. Cum spunea si Omnia, tratamentele trebuie urmate si de partener pentru a nu te reinfecta. sigur, el are alt tratament, nu ovule :)) sau exact ce iei tu. Nici naturistele nu-s de lepadat, in plus.