Vene penis ciudate ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp150330210428216 cu 3 ani in urma.

Buna ziua , povestea incepe asa ..
Aseara dupa ce am facut dragoste cu iubita(in ultimele 3 luni am facut neprotejat , deoarece ne dorim un copil) , am mers la baie sa ma spal . In momentul cand atins penisul (pielea care acopera capul) cu apa am simtit o usturime pe piele intrun punct anume . La o inspectie mai amanuntita nu am observat urme de roseata sau zgarietura , dar am observat niste vene subtiri si umflate de o culare mov inchis pe prepuČ› care ies foarte mult in evidenta atunci cand trag pielea in spate ( nu stiu daca le aveam si inainte , dar aseara mi au iesit in evidenta ). Aceleasi vene se vad movalii si pe lateralul penisului . Unde ar trebui sa merg pentru investigatii ? Si as vrea sa stiu daca este cv grav in ce am scris mai sus .? Tin sa mentionez ca nu am avut contact cu alte fete inafara de iubita .
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 2 ani

Buna ! Poate fi vorba de o candidoza genitala , o infectie foarte comuna care la femei apare foarte des din cauza dereglarii ph-ului vaginal din diverse cauze ( stres, antibiotice ,alimentatie nesanatoasa,imunitate scazuta , sperma ,anumite geluri de dus etc). Se ia foarte usor , recomand sa mearga ea la medicul ginecolog pentru o recoltare de secretie vaginala pentru analiza si eventual un papanicolau . Este important sa rezolvati inainte de o eventuala sarcina ,intrucat candidoza recidiveaza in cele mai multe cazuri si pe parcursul sarcinii nu poate lua antihistaminice si anumite ovule . Medicul ginecolog ii va prescrie tratament pentru amandoi dupa rezultate . Sanatate!