Vaccinarea!!!

Boli cu transmitere sexuala

Postata de giuzi cu 12 ani in urma.

Buna ziua! as dori sa aflu care sunt BTS sau celelalte boli care nu se pot trata sau care au riscuri de a nu se trata...si care din aceste boli au un vaccin...vreau sa fac toate vaccinurile din lume pt aceste boli care nu pot fi trateate sau care au riscu de a nu se putea trata! va rog din suflet un raspuns concret!!! Va multumesc!!!

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Exista vaccin pentru HPV, care se face fetitelor de 9-10 ani, inaintea inceperii vietii sexuale.Alte vaccinuri impotriva contactarii BTS nu sunt, dar exista prezervativul, care este cel mai important partener in lupta impotriva acestora.

victoras

acum 12 ani

Daca ar exista asa ceva,toata lumea si-ar fi facut vaccinul si,in consecinta nimeni nu s-ar imbolnavi de BTS.Logic,nu??

giuzi

acum 12 ani

da, nu spun ca nu e logic ceea ce zici victor...dar macar sa fac vaccinurile care sunt ...multumesc doamna dr. Mirela Telipan

Vaccinul HPV duce la infertilitate

acum 12 ani

Vaccinul HPV este o mare porcarie care duce la infertilitate si la mule alte boli.
Au murit deja foarte multe fete vaccinate cu acest vaccin ca sa nu mai vorbim de bolile inoculate.
Daca va luati dupa medici o sa ajungeti sa aveti din ce in ce mai mult nevoie de ei.
Asa ca informati-va si din alte surse.

http://nuvaccinurilor.blogspot.de/2008/05/aparati-va-fiicele-impotriva-injectarii_28.html#comments
http://nuvaccinurilor.blogspot.de/2008/10/gardasil-se-numeste-genocid.html#comments
http://nuvaccinurilor.blogspot.de/2010/12/vaccinul-anti-hpv-si-baietii-mor-nu-i.html