va rog sa ma lamuriti!!

Boli cu transmitere sexuala

Postata de simona55131156 cu 15 ani in urma.

am aproape 20 de ani si mi-am inceput viata sexuala de aproape 4 luni. prietenul meu are 17 ani. amandoi eram virgini pana in acel momet. de fiecare data cand am facut dragoste ne-am protejat. suntem foarte atenti si bine informati. dar...el imi face sex oral de mai mult timp iar acum cateva zile i-am facut eu sex oral pentru prima data vreau sa va intreb daca exista riscul ca el sa aiba vreo boala...ac***a in vedere ca sunt singura fata cu care a facut-o..nu a avut pe nimeni inainte. exista posibilitatea sa aiba ceva ac***a in vedere ca amandoi am fost virgini si nu am avut alte relatii sexuale cu nimeni? va rog sa imi raspundeti...ca sa stiu ce sa fac...sunt foarte speriata...desi amandoi suntem atenti de fiecare data si avem o igiena corespunzatoare. va multumesc.

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Rina,
Exista BTS care se transmit si prin intepaturi, muscaturi, sarut( deci prin saliva).
Puteti merge sa va faceti niste analize, daca vrei sa stai linistita.
Poti afla mai multe //sfatulmedicului.ro/articole/Obstetrica-Ginecologie/Boli_cu_transmitere_sexuala_1877.html
Numai bine!

Alina295132784

acum 15 ani

Draga mea, daca nu are herpes...Cel de la gura, se ia si jos!Am citit undeva, altfel nu cred daca va protejati!!