va rog ajutati-ma

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Onusha cu 14 ani in urma.

numele meu este Oana, sunt din targoviste iar eu impreuna cu iubitul meu avem o problema... De ceva vreme pesisul lui este strans(pielea nu se mai poate da in spate), are secretii si usturimi... De fiecare data cand avem un ontact sexual eu manifesta dureri iar dupa cateva ore eu am secretii vaginale albe.. m-ati putea sfatuuii ce pastile sa ia? va intreb aii pentru ca nu am bani sa ma duc la ginecolog si sunteti cred singura mea scapare. va multumesc anticipat. O seara cat mai buna. La revedere!

Raspunsuri (7)

eden

acum 14 ani

trebuie sa mergi urgent la medic la spital nu-ti trebuie bani

Sheila

acum 14 ani

Trebuie sa mearga sa vada care este cauza.
Ce varsta are?
Poate fi o boala cu transmitere sexuala care nu va putea fi tratata decat in urma unui control.
La prietenul tau e mai complicat, se poate produce o infectie daca nu va fi tratat.
Mergi cu o trimitere de la medicul de familie la specialist tu la ginecolog el la urolog

Ria

acum 14 ani

Buna oana,

Un lucru este clar; ati contactat o boala - amandoi- deci daca este vorba despre un tratament, o sa trebuiasca sa-l urmati amandoi.
Ce tratament de recomanda?
Imposibil de spus fara control, pentru ca nu se cunoaste cu exactitate boala; exista multe afectiuni cu simptome similare....
Mergi la medicul de familia si ia o trimitere pentru spital, daca nu ai alta posibilitate!
Nu va jucati cu sanatatea voastra!

ANCA

acum 14 ani

MERGI LA GINECOLOGIE!!! SPALATURI CU SEPTOVAG.ANTIBIOTIC -TETRACICLINA ,CREMA MECLON,PT AMANDOI.

biank

acum 14 ani

sunt insarcinata in luna a 7 si la analize mia iesit tpha si vdrl pozitiv.eu an facut la sfarsitul lui2008 o schema la moldamin si acum imi e frica .imi poate afecta sarcina?

florin,tuna

acum 14 ani

duceti va la un lab. de analize sau la dermat o venerice doctorii sunt intelegatori. pa

mariandreita

acum 14 ani

FA ANALIZA SECRETIEI VAGINALE. TE VA COSTA F PUTIN .