usturime penis de la prima decalotare-rog ajutor

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Elena766104933 cu 15 ani in urma.

Sa incep cu inceputul...am 15 ani si...am decalotat prima data penisul acum cateva luni (mentionez ca preputul acela era foarte stramt dar mi-am luat inima in dinti si am tras puternic..de atunci nu mai am probleme cu decalotarea).Cand am atins glandul(care avea o culoare rosie) cu degetul am avut o senzatie FOARTE neplacuta.La recomandarea medicului de familie am pus comprese cu un produs de la Forever - First (scuzati reclama) care a avut un real succes(culoarea glandului a revenit la normal) dar tot am o senzatie neplacuta cand ating cu degetul sau daca il plimb pe gland(aceste senzatii sunt reduse la dus).
Tin sa mentionez ca ma masturbam de mic dar cu pielea aceea nedecalotata si ma tem sa nu se fi format un strat de sperma "moarta".Un alt lucru pe care as vrea sa-l spun este ca si inainte de folosirea produsului de la Forever si dupa, glandul prezenta un aspect lucios...ca si cum ar mai fi un mic strat transparent de "ceva".
Intrebarea mea este: Acest lucru este normal? Ma refer la senzatia neplacuta cand ating capul glandului. Sau este ceva normal dat fiind faptul ca sunt adolescent si penisul meu a facut cunostinta cu lumea de curand :D.

Multumesc anticipat si astept raspuns.
Numai bine!

Raspunsuri (15)

carmen658

acum 15 ani

Parerea mea este sa consulti un medic de specialitate.

Anonim

acum 13 ani

exact aceas problema o am si eu, nu cred ca este vorba de sperma "moarta" si nu ...in nici un caz pentru ca "a facut cunostinta cu lumea de curand" ...cred ca e o problema si nu gasesc pe internet nici un raspuns ......daca faci rost te rog sa postezi aici

bogdan

acum 13 ani

va dau un sfat cand faceti baie decalotati penisu si il spalati de sperma "moarta"

cristi982371

acum 12 ani

Salut am si eu o problema cu decalotarea penisului.,,Calup,, este foarte mare is nu pot sa il scot... am 14 ani si nu stiu ce sa ma fac.. va rog ma puteti ajuta?ce metode sa folosesc inafara de cele de la farmacie.. nu mas baga acolo dar... fac exceptii in cazul acesta.. sa nu uit.. mam cam masturbat de la varsa de 9 ani pana la 12 cam de vreo 2 ori pe luna maxim...(are legatura :()

chris

acum 12 ani

Si eu am simtit prima data ceea ce descrii tu,o senzatie foarte neplacuta prima data...apoi a fost mai bine ai acum aproape nu mai simt nimic neplacut.Sfatul meu...relaxeaza te,am fost la urolog cu problena asta si mi a dat o crema cu 10 lei pentru care am asteptat 5 ore sa ma consulte:))

seby

acum 8 ani

Salut imio poti spune ce crema ti-a prescris?

ds

acum 12 ani

exista tratament pt hipospadias?

jackdaniel

acum 11 ani

Sunt virgin si nu imi pot decalota penisul cand este in erectie. Gaura pielii este prea mica atunci cand penisul se afla in erectie si nu imi da posibilitatea de a il decalota. Ce este de facut?

valy

acum 11 ani

eu am 13 ani si am aflat in timp cu o luna despre decalotare nu mi se decalota la fel ca si la tine...
Dar cu timpul daca tragi putin in fiecare zi gaura o sa se largeasca iar decalotarea se va face fara efort apoi va mai trebuii sa faci ceva sa o largesti si mai mult pt a decalota in erectie

ionut

acum 10 ani

Si eu am aceeasi problema am 17 ani si nu imi pot decalota penisul decat foarte putin...ce as putea sa fac?ajutati.ma va rog

membru244434

acum 10 ani

nu mai fiti speriati ca nu este nici o boala..si eu am avut exact acelasi lucru..preputul stramt, nu puteam sa decalotez..iar dupa cateva contacte sexuale preputul a inceput usor sa se deschida tot mai mult pana am reusit decalotarea totala..fara nici un fel de durere. si eu am simtit exact aceeasi senzatie neplacuta la atingere si o sensibilitate foarte mare a glandului dar acum dupa un an jumate de la primul contact sexual senzatia aceea neplacuta a disparut in mare parte, aproape de tot.deci dupa mine este doar o perioada de timp pana glandul se obisnuieste cu atingerile deoarece pana in momentul respectiv nu a mai fost atins si este normal sa simt acea senzatie

Cist

acum 10 ani

Salut am si eu o intreba care va rog furmos sa imi raspundeti ma ustura capu penisuli cand il ating ore ar fi ceva grav? am 19ani nu am avut contact sexual.. Va rog raspundeti tot respectul.

anonim23

acum 10 ani

va rog sa imi raspundeti si mie la o intrebare. cum pot face sa mi se rupa acea piele de sub capul penisului ?

Ardelean Emanuel

acum 8 ani

Aceea ata va fi rupta doar cand iti vei pierde virginitatea

acum 8 ani

Este normal sa ai acea senzatie,deoarece este prima data cand il atingi.
Este la fel ca atunci ca ai avut o rana, batatura, si atingi "noua" piele deoarece nu a mai avut contact cu nimic pana in acel moment...
P.S. nu mi se decaloteaza decat in stare normala atunci cand imi fac baie si nici atunci complet!