Urgenta va rog

Boli cu transmitere sexuala

Postata de popescugabriela cu 12 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati ,am facut un examen secretie vaginala frotiu si un examen bateriologic dar nu inteleg ce insemana rezultatul si la doctor ajung de abia peste o spatamana ...si sunt foarte disperata am simptomele unei candida dar din cate inteleg eu nu este asa Secretie vaginala frotiu :Celule epiteliale : frecvente
Reactie inflamatorie : moderata ( PMN : relativ frecvente)
Hematii : absente
Lactobacili : rari
Coci Gram pozitivi in perechi : rari
Cocobacili si bacili scurti Gram vatriabili: relativ frecventi
Levuri : nu se observa
Trichomonas vaginalis : absent
Examen bacteriologic :culturi necrescute la 48 de ore
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Raspunsuri (4)

ochi negri

acum 12 ani

Nimic grav!Stai linistita!

popescugabriela

acum 12 ani

as prefera un raspuns de la un medic

daniela807

acum 12 ani

nu ai nimic,stai linistita

multa sanatae

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Nu orice secretie vaginala este neaparat o candidoza; poate fi si o vaginita nespecifica mai degraba. Tratamentul il va stabili medicul curant si in functie de examenul local.