Ureaplasma urealitycum?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp334521 cu 6 ani in urma.

Am facut recent analize pentru BTS pentru a -mi cunoaste starea de sanatate. In rezultate am Ureaplasma urealyticum pozitiv>10000 ufc/proba. Antibiograma descrie:
Levofloxacin ureaplasma-rezistent,
Roxitromycine-sensibil, Minociclina-sensibil,
Tetracycline ureaplasma-intermediar.

Ati putea sa mi spuneti cum sa inteleg aceasta antibiograma. Si cum sa gasesc antibioticile potrivite.
Vreau sa precizez ca aceste analize le am facut dupa ce am fost la medic si i am spus ca am niste dureri in timpul sexului si parca ma dor ovarrle. Dumneaei mi a spus ca etotul in regula si mia dat Doramicina pentru 5 zile.
Va multumesc anticipat pentru orice sfat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.