Trihomonada

Boli cu transmitere sexuala

Postata de vova cu 13 ani in urma.

Eu si partenera mea ne tratam cu antibiotice(Polimic) impotriva trihomonadei si urioplasmei. La mine arata negativ la trihomonada dar la ea pozitiv!! De ce?
Si urmatoarea intrebare este: putem face sex oral in timpul curei??
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Probabil ca tu nu ai luat de la ea, de aceea e negativ. Iar ea a luat de la altcineva. Folositi prezervativ pe toata durata tratamentului si eu nu ti-as recomanda sex oral cand ea are o infectie... Ma refer tu sa ii faci ei. Sau cumparati niste foite protectoare daca gasiti daca chiar vrei (exista dar eu nu am vazut). Ea tie numai cu prezervativ. Eu zic ca nu e cazul altfel pana nu se vindeca.
Sanatate