trichomonas

Boli cu transmitere sexuala

Postata de lungu13 cu 15 ani in urma.

va rog frumos ajutatima am trichomonas si acuma am aflat ca sunt insarcinata in saptamana a 4 ra,exista riscuri?ajutatima

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Ar fi bine sa mergi la doctorul ginecolog sa-ti dea sfaturile utile. Nu e bine sa te iei dupa nimeni. Infectia cu tricomonas in timpul sarcinii creste riscul rupturii premature a membranelor si a nasterii premature. Riscul nu pare sa scada nici daca boala este tratata. Asa ca, bine ar fi sa nu mai stai pe ganduri si sa ceri ajutorul doctorului. Multa sanatate.

aurelia31134646

acum 15 ani

ai putea incerca spalaturi vaginale cu ceai de galbenele,pelin,musetel la care se adauga aloe activator 1lingura la 1l ceai seara inainte de culcare - 10 zile.
- tampoane intravaginale imbibate cu aloe first o data pe zi timp de 3 ore/ zece zile.
- badijonari intravaginale cu aloe propolis seara inainte de culcare /10 zile.
- cura interna cu aloe vera gel
daca te intereseaza - [email protected] saU 0727567107
sanatate multa.