trichomonas vaginalis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de cosminnu cu 12 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati! Sunt cateva luni de cand am facut spermograma si am fost diagnosticat cu Trichomonas vaginalis si de atunci am urmat mai multe scheme de tratament cu metronidazol si tinizol. Mentiaonez ca la momentul inceperii tratamentului aveam afectate prostata si epididimul drept, dupa tratamentul cu tinizol ma simt mai bine in sensul ca nu mai simt durere in jurul testicolului si in zona inghinala dar cum incetez tratamentul dupa 2 3 zile durerile incep sa apara.Eu cred ca infectia este localizata in prostata si nu se sterilizeaza cu tinizol sau metronidazol Va rog sa ma ajutati daca exista alte tratamente pt asta sau ce alte posibilitati mai am. Sper sa ma fi exprimat cat de cat bine. Multumesc

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Eu zic ca dupa incetarea tratamentului,la cateva zile de la acesta,sa mergeti din nou la medic sa va faca o analiza la secretia uretrala,sa vedeti daca mai e ceva acolo sau nu,numai asa veti sti exact daca ati scapat....si nu cred ca are cum sa fie strict localizata acolo..eu zic ca prin analiza asta va veti lamuri..oricum medicul este cel mai in masura sa va rezolve problemele si sa va indrume..trebuie si partenera sa urmeze tratament in caz ca o are si abstinenta pana la vindecare..