trichimonas vaginalis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de lungu13 cu 15 ani in urma.

as vrea sa stiu daca am trichomonas pot sa raman insarcinata sau trebuie sa astept pana ma vindec

Raspunsuri (3)

lungu13

acum 15 ani

as vrea sa stiu daca am trichomonas pot sa raman insarcinata sau trebuie sa astept pana ma vindec

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Tratamentul in infectia cu Trichomonas este relativ simplu si de scurta durata, timp in care se recomanda abtinerea de la relatiile sexuale, indiferent daca sunt protejate sau nu. Dupa tratament trebuie sa repeti analiza pentru a primi confirmarea vindecarii de la medicul specialist. Tratamentul trebuie facut si de catre partener.
Asa ca este mult mai bine sa astepti sa ti se confirme vindecarea si apoi sa proiectezi bebelusul. Pe timpul sarcinii este mai dificil cu tratamentul trichomonasului, plus ca aceasta infectie se poate transmite si fatului.
Sanatate maxima!

ilsa

acum 15 ani

trichomonas vaginalis este unmicrob care nu are nici o legatura cu sarcina dar e bine sa te tratezi atat tu cat si partenerul,numai n]unul din voi na-ti rezovat problema