tratament pt. herpes

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ghenceaalina cu 14 ani in urma.

De aprox. o luna si jumate incerc tot felul de tratamente pt. a scapa de un herpes (aciclovir, baneocin, plasture special,diferite creme de la Plafar),insa niciunul nu are efect.Acum am observat ca i-a aparut si fetitei mele (are 10 ani).Va rog sa-mi spuneti ce tratament ar trebui sa urmez si daca este doar o p***ancidenta ca i-a aparut si fetitei.
Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

In ce zona a aparut acest herpes?

nicoleta

acum 14 ani

Buna Alina.Herpesul iti apre atunci cand organismul iti e obosit mai bine zis ficatul,,iar el reactioneaza intr-un fel.Obosit inseamna ca nu dormi regulat,ca nu mananci cand trebuie si ce trebuie,,si cel mai mult e bine sa te ferest de prajeli.Ar fi multe de zis ceprovoaca herpesul.Ce e bine de facut e sa te dai cu acele unguente exact cand simti ca te furnica locul unde o sa apara herpesul,,el o sa iasa dar nu cu mare infectie cum ar iesi normal,,folosind unguentul reduci mult infectia.Cel mai bine e sa te duci la medic dermatolog sa iti dea o reteta cu pastile special pt herpes.Iar aceste pastile o sa te ajute enorm pt 6 luni de zile iar apoi iar iei pastile si in timp o sa iti apara din ce in ce mai rar chiar si o data la 2 ani.Iar fetita ta a luat de la tine probabil,,deoarece unele cazuri de herpes sunt contagioase.De stiut e ca toata lumea are in organism aceasta reactie a herpesului,dar la unele persone se declanseza iar la unele deloc.Cea ce am mentionat sunt pasi care iam urmat si eu.Care eu la randul meu aveam herpesuri la fiercere 2 saptamani,si erau infectii mari la nivelul buzelor,mai precis mi se unfla aproape jumatate din buza.Iti doresc numai bine..

cryssa

acum 14 ani

hello trezeste-te herpesul este un virs pe care il avem in corp si dAtorita igenei personale neadecvate se declanseaza trebuie sa avem grija

nicoleta

acum 13 ani

Herpesul apare atunci cand bea cine apa si tu bei dupa el
e

nicoleta

acum 13 ani

stie cineva cum scapi de un herpes