Transmitere BTS in urma folosirii prezervativului

Boli cu transmitere sexuala

Postata de jhonyqz cu 10 ani in urma.

Buna ziua,as dori sa va adresez urmatoarea intrebare si anume,in cazul folosirii corecte a prezervativului risul de a contacta o boala cu transmitere sexuala,(chiar daca partenera ar avea toate bolile cu transmitere sexuala existente) este de 0%?Astept in special parerile doctorilor,dar orice raspuns in cunostinta de cauza e bine venit.Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

risc

acum 10 ani

riscul nu e nicidecum zero, caci Dzeu nu isi lasa legile pacalite de un condom de plastic.
Condomul este transparent si cercetatari facute deja acum cateva decenii arata ca microbii se transmit dintr-o epubreta in alta prin doar intermediul luminii daca eprubetele lasa sa treaca lumina prin ele.
Contagierea nu trebuie deci nicidecum sa fie de natura fizica.

jhonyqz

acum 10 ani

Multumesc pt raspuns,as astepta o parere si de la un doctor.Multumesc