tpha rpr

Boli cu transmitere sexuala

Postata de viorelcristi cu 10 ani in urma.

sotul meu a avut sifilis acum 2 ani de zile si acm si le- a facut iar si la primele analize ia iesit rpr sa le repete si tpha 1:320 a doua oara ia iesit rpr 1:2 si tpha 1:640 daca poate sa imi zica si mie cineva daca treb sa mai faca tratement ceva sa daca boala evolueaza daca o transmite nu inteleg nimic

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Testele sugereaza fie o reinfectie fie o reactivare a unei infectii din antecedente care nu a fost tratata adecvat. Este indicat sa consultati medicul infectionist pentru evalaure si tratament.

viorelcristi

acum 10 ani

va multumesc mult...