Test HIV

Boli cu transmitere sexuala

Postata de jhonyqz cu 10 ani in urma.

Buna ziua,as dori sa va intreb dupa cat timp de la contactul sexual se poate face testul HIV pentru a fi concludent.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati testele HIV la 1, 2 si 6 luni post contact sexual.

jhonyqz

acum 10 ani

Multumesc mult,l-am facut si a iesit negativ dupa 3 luni,dar am inteles ca pentru a fi sigur 100%,trebuie repetat si la 6 luni