streptococ

Boli cu transmitere sexuala

Postata de kirpitch cu 9 ani in urma.

buna ziua! sunt baiat si mi-au depistat intimplator citeva luni in urma streptococ la amigdale adica in cavitatea bucala. nu demult am avut un contact sexual cu o fata si totul a fost bine insa peste citeva zile cind am mai avut un alt contact i-am oferit un sex oral iar a doua zi ea spune ca are mincarimi adica sa infectat cu ceva de la mine? spuneti va rog daca este probabil sa sa fi transmis streptococul la fata?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Foarte putin probabil sa fie de vina acel streptococ indentificat in urma cu luni de zile.
Este bine sa consulte medicul ginecolog pentru a efectua in examen al secretiei vaginale ( poate e vorba de candidoza).