STREPTOCOC GRUPA B

Boli cu transmitere sexuala

Postata de PaulAndrei88 cu 8 ani in urma.

ANALIZE.
AL018 EXAMEN BACTERIOLOGIC SECRETII URETALE INCLUSIV ANTIBIOGRAMA PENTRU CULTURI POZITIVE

VALOARE OBTINUTA : STREPTOCOC GRUP B

DORESC MAI MULTE DETALII !!!!

Raspunsuri (9)

Cerasela22

acum 8 ani

Am avut si eu acest streptooc, posibil sa il mai am. Tot ce stiu e ca este sensibil la penicilina si ca trece foarte greu. Poti folosi biosept timp de cateva luni si usturoi, ambele sunt antibiotice naturale. Ideea e ca el exista in flora intestinala, vaginala, anus s.a, insa devine incomod cand castiga teren: imunitate scazuta spre exemplu si poti face vaginite..

PaulAndrei88

acum 8 ani

Ideea e ca eu sunt baiat, nu inteleg :))

Cerasela22

acum 8 ani

scuza-ma, nu m-am uitat la nume. Du-te si fa-ti o antibiograma si vei vedea la ce e sensibil, cel mai probabil la penicilina injectabila.

PaulAndrei88

acum 8 ani

Mai jos sunt listate antibiotibele la care este sensibil.Arata ca este sensibil la toate antibioticele.

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Va recomand remedii naturale cu actiune antibiotica, capsulele Biomicin forte sau Biomicin, in cure de 2-3 saptamani.Multa sanatate!

z27rChvqDT3

acum 8 ani

Thanks for introducing me to some new potery, I always enjoy your selections. And I now know of some great potery from Romania. I feel so enlightened. I can definitely see how potery can come out of the communist era, people are always sparked with the desire for freedom and power and to speak about the dire straits surrounding them during bleak times. Thanks for sharing.

4jiyiyjpj

acum 8 ani

Marcel30/09/2008 ma tot gandeam in timp ce-ti ciatem gandurile cat de greu e uneori sa te insanatosesti cand in anumite perioade simti ca boala pune stapanire pe tine(si nu ma refer la fizic). Uneori, se intampla sa simt ca e din ce in ce maigreu sa lupt cu virusii care incearca sa-mi toceasca constiinta Cadavre vii cred ca nu suntem pentru ca mai facem si lucruri bune, frumoase Intrebarea care mi-o pun e ce putem face noi (atat in dreptul nostru cat sipentru prietenii nostri) cand anumiti virusi reusesc sa sparga barierele constiintei(sau sa toceasca constiinta in asa fel incat barierele sa se deschida singure sauchiar sa dispara) conducand astfel la actiuni nedorite (le mai numim pacate) ?

2f4roElb9f

acum 8 ani

I would add to be a source of inifomatron like you do here Jim. People crave inifomatron and answers to their questions. People can provide inifomatron in any niche. http://nrqtwuwog.com [url=http://xclfponbag.com]xclfponbag[/url] [link=http://alyromrp.com]alyromrp[/link]

nnXNJhGpjXuF

acum 8 ani

I have been so beerldeiwd in the past but now it all makes sense!