sperma apoasa....normal?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Adrian34104676 cu 15 ani in urma.

prietenul meu are o sperma cam apoasa,nu e gelatinoasa...stiu ca de obicei sperma e mai consistenta...e normal????

Raspunsuri (14)

Emil120864

acum 15 ani

De regula sperma trebuie sa fie ceva intre apos si gelatinos. Atunci cand este mai gelatinoasa inseamna ca are o secretie destul de buna din partea prostatei. Daca e apoasa inseamna ca e o secretie mai abundenta din partea veziculelor seminale si simultan una scazuta din partea prostatei. De regula secretia apoasa este datorata ejacularii excesive. Incearca sa-l temperezi, functie de varsta este o frecventa ejaculatorie care e bine de urmat, pentru a lasa organismul sa se refaca. In caz contrar, fizicul se va slabi in timp (cativa ani) daca va continua asa. good luck

stella

acum 13 ani

prietenul meu are sperma foarte apoasa , noi facem sex foarte des i mi da cam 3 - 4 nr la interval de 2-3 ore vreau sa stiu daca are probleme , si daca pot ramane insarcinata mai greu din cauza spermei apoase va multumesc

adriana_c

acum 13 ani

e adevarat ca cei cu sperma apoasa au intretinut mai des relatii sexuale, iar cei cu cea gelatinoasa au avut relatii sexuale mai rar... ?

iuly

acum 12 ani

nu inteleg de ce am sperma apoasa.e adevarat ca fac sex des cam de 3-4 ori in 2-3 ore.ce ar trebui sa fac?

Razvan

acum 12 ani

si eu ma confrunt cu aceeasi problema.Sperma apoasa, e alba dar nu este gelatinoasa. Oare nu voi putea avea copii?

Gabor

acum 2 luni

Am și io subțire de tot sare ca spui cai apa de ce?

mihai

acum 10 ani

de doua zile am sperma ca apa,.... e ceva grav?

Dan

acum 10 ani

Salut am 18 ani jumate..75 kg,1,83 m sunt baiat si in ultimul timp am sperma apoasa si galbuie,inainte nu era asa..a fost gelatinuasa si mai alba..nu intretin relatii sexuale,este vreo problema?raspundeti-mi va rog

Napoleon

acum 7 ani

Faci tu sex de 3-4 ori in 2-3 ore cum sunt eu Napoleon!

Utilizator11548110683

acum 5 ani

Salut am o întrebare îmi curge sperma fără ca sa fac ceva și mă înțeapă cind mi se scoala carei problema?

Utilizator11586930492

acum 4 ani

Am sperma apoasă de cate va luni bune și nu știu dc ? Ce medicamente ar trebui sa i-au?

Utilizator11639711976

acum 2 ani

E normal, si eu am sperma la fel asta nu anseamna ca nu poți sa faci copii. Normal sperma trebuie sa fie groasa nu apa. Antelegeti!

Tibi

acum 7 luni

Am si o problema de cateva saptamani imi este groasa sperma care ar fi motivul si din ce cauza inainte cand ejaculam imi sarea tare acuma numai imi sare si este groasa sperma oare care este cauza si ce trebuie sa fac astept un rasp ms frumos

Utilizator11705080756

acum 3 luni

Sperma mai subtire ,mai apoasa,este ca faci sex mai des sau te masturbezi mai des,cand faci sex mai rar sau te masturbezi mai rar o sa ai sperma mai groasa ,mai inchegata ...asta bineinteles daca nu ai diverse boli dar incearca cateva zile sa nu faci sex sau sa te masturbezi si vei vedea ca sperma ta va fi mai groasa si mai multa ...