Sifilis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de marinelac cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Am fost astazi la dermatolog cu prietenul meu deoarece i-a aparut o rana pe penis.Doamna doctor i-a spus ca e posibil sa aiba sifilis.Eu mi-am facut control ginecologic si cateva teste cu secretia vagina acum o luna de zile si mi s-a spus ca nu am nimic,iar el si-a facut de asemenea analizele de sange si a mai fost la dermatolog cu 2-3 luni in urma.Nu am avut alti parteneri sexuali nici unul dintre noi.Este posibil sa avem sifilis si sa nu fi iesit la controlul ginecologic sau la analizele de sange ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil. Pentru confirmare este indicat sa determinati VDRL, TPHA.