sifilis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Alx.ghg cu 11 ani in urma.

la inceput am crezut ca este sifilis cand a aparut acel sancru..am stat pana a disparut o luna 2 si mi-am facut analizele vdrl a iesit negariv...ce poate fii?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ati consultat medicul dermato-venerolog?

Alx.ghg

acum 11 ani

da dar dupa ce a disparut acel sancru..si mia spus sa fac vdrl si am facut si a iesit negativ..putea sa fie alta boala sau sa fie testul vdrl fals negativ?Multumesc!Am avut doar contact sexual protejat