sifilis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de elenmarin cu 12 ani in urma.

este posibilsa ai sifilis si la cel putin 3 analize anterioare sa nu fie depistat?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ce analize aţi efectuat pentru detectarea sifilisului?

elenmarin

acum 12 ani

VDRL

elenmarin

acum 12 ani

VDRL analize din 2009 si repetate si in 2010 si acum 1 saptamana cand defapt a si iesit

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă cele trei analize VDRL efectuate în trecut au indicat rezultate negative concluzia este că nu există în organism infecţie luetică (sifilis)