sifilis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de alejandro cu 12 ani in urma.

buna seara si scuzati-mi deranjul,am o intrebare si v-as ruga din sufelt sa imi raspunde-ti, am descoperit anul trecut ca am sifilis am facut tratament cu moldamin 2 deodata la saptamana apoi una la 3 zile ,am facut pauza 3 luni si acum e ca la inceput desi mi s-a mai scazut din crucile alea 3 acum am la fel ca la inceput insa nu stiam ca nu ai voie sa consumi alcool....intrebarea si rugamintea mea este : Ce restrictii trebuie sa am ca eu sa scap de aceasta boala 100%? Ce nu am voie sa beau,mananc etc? Va multumesc

Raspunsuri (5)

Amara

acum 12 ani

Pana cand iti raspunde un medic, scrie pe Google '''' sifilis'''' si vei gasi mai multe informatii, forumuri de discutii, etc. Sanatate.

alejandro

acum 12 ani

am cautat insa ce vreau sa aflu nu am gasit adica restriciile la aceasta boala...poate luni totusi voi primi un raspuns oricum multumesc frumos :) si dvs multa sanatate

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

scumpika_bex

acum 12 ani

Buna tratament pt sifilist am citit pe net sfatul unui medic si spunea ca se face moldamin 2400 adica 2 flacoane 5 zile consecutiv daca nu ai rezolvat problema incearca dar fara alcool

alejandro

acum 12 ani

multumesc.....la sfarsitul lunii incep un tratament cu penicilina 2 la 8 ore 84 de flacoane....apoi dupa ce termin o sa fac moldamin 240,1 la 1 luna ....sa speram ca tratamentul este eficient