sex oral neprotejat

Boli cu transmitere sexuala

Postata de serj82 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Eu am relatii sexuale regulate cu o fata care, sunt sigur ca nu e bolnava de nimic...
vreau sa intreb cat de periculos este sexul oral neprotejat luind in consideratie ca saliva chiar si celui mai sanatos om contine multiple bacterii...
Va multumesc!!!

Raspunsuri (13)

Iuli

acum 13 ani

Daca esti super sigur ca nu are nimic, nu se intampla nimic rau. Atentie daca are cumva vreo carie (= infectie, care se poate transmite) si in masura posibilului, spalati-va pe dinti inainte de a practica sexul oral (sau macar apa de gura/guma de mestecat) si dupa. Altfel nu sunt probleme. Daca iti este totusi teama, puteti folosi prezervativul.

serj82

acum 13 ani

mersi....
de azi merg la ea cu ORBIT in buzunar in loc de prezervativ!!!
;))

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

geo

acum 13 ani

dumnezeu a lasat cavitatea bucala pentru lucruri bine stabilite nu sa-si bage toti ,,,,,,,,,,,,an ea ,,,,,,,,,,pentru sex aveti altceva

carolinna

acum 13 ani

In primul rand,de unde esti atat de sigur ca nu e bolnava de nimic? analizele medicale se fac mai nou la nivel vizual? nu vreau sa fiu rea,dar varianta 3D cand apare? daca are sau nu "ceva"..se vede pe foaie,in urma analizelor!!!nu din povesti!
Infectiile din cav bucala,cariile netratate..iti pot face destul de mult rau!

serj82

acum 13 ani

atunci am avut dreptate!!!
referitor la orbit... desigur ca am glumit...
si defapt sunt destul de ingrijorat.
am sa ma duc sa dau analize!!!

serj82

acum 13 ani

dupa cum am promis, am facut analizele...
rezultatele arata ca flora prostatei este infectata
adica urmez un tratament cu antibiotice...
Multumesc tuturor pentru sfaturi si aveti multa grija!!!

Geo

acum 13 ani

Jumatate dintre taximetristii bucuresteni au sifilis sau alte boli cu transmitere sexuala pt ca isi inchipuie ca practicand sexul oral sunt protejati. Bolile cu transmitere sexuala au nevoie de un mediu umed si cald unde se pot inmultii si nu fac nici o diferenta intre mucoasa vaginala, anala sau bucala.

serj82

acum 13 ani

asa e!!!
am prins o invatatura si ... nu ma mai despart de prezervativ!!!!!!!!!!!
salutari din Chisinau
sarbatori fericite!!!

luiza

acum 13 ani

sexul oral este f bun....intareste cariile si nu faci paradontoza.

mihnea

acum 13 ani

tot cei oral e benefic..practic te poti alege cu mici ciupercute .
latexul e sfant !!!!!
mergeti oameni buni la doctor si nu mai luati tratamente de pe net...!!!!!!

carmel

acum 13 ani

e bun sexul oral dar sa fie fata fara mamaliga printre dinti!!!!!
vorbesc din esperinta...am fost patit !!!
La multi ani romani !!!

Utilizator11713786084

acum o saptamana

Cred câ mai bolnav ești tu cà faci asa ceva și nu iţi e fricá de Dumnezeu càci iţi bani joc de acea fatâ care are suflet cred cá ţie îți lipsește asa ceva .Poate acea fatà simte ceva pt.tine dar tu ești un bolohan fârâ simțuri doar sà profite de fete .Într o zi le vei plăti pe toate càci înaintea lui Dumnezeu nimic nu rămâne neplătit. Si càtà nesimțire sà mai spui de sex oral.Lipsâ de culturã și educație, ce sà mai spui de civilizaţie s au bune moravuri.Nesimţire curatã.Cu faci asa vei primi.Ce nu te căsătorești de ai nevoie de femeie?