Sex neprotejat cu o necunoscuta

Boli cu transmitere sexuala

Postata de StefanAndrei cu 14 ani in urma.

Dupa cat timp, si cam ce simptome apar la o boala cu transmitere sexuala, deoarece am intretinut relatii sexuale neprotejate cu o persoana, pot sa spun curata , dar o stiam doar de cateva ore.
Va rog sa imi dati un raspuns ca sunt tare stresat.

Va multumesc!

Raspunsuri (3)

alexxandru

acum 14 ani

din cate am aflat si eu sunt diferite boli cu transmitere sexuala ,grave sau mai putin grave.La unele dintre ele, nu apare nici o sintoma trebuie sa iti faci analize de sange pentru a dipista daca esti infectat..dar la unele apar sintome ca :inflamatii ale penisului sau iritatii ,bubite in zona genitala ..alte sintome nu mai stiu ,mai documenteaza-te si tu!

carmina

acum 14 ani

de unde stii ca era "curata" ? frate , nu ai auzit de prezervativ? daca tu iei o boala si o dai mai departe prietenei (sau viitoarei) tale ?
bts urile sunt diverse : -sifils ( de care nu mai scapi niciodata , daca ai noroc si traiesti devii infertil) ,
-boala nicolas favre care o fac atat femeile cat si barbatii ,
-herpesul si doamne fereste infectarea cu HIV etc etc

Nu exista o perioada de imbolnavire anume, totul depinde de imunitatea si metabolismul fiecaruia . Iti sugerez sa astepti circa 2 saptamani si apoi sa mergi la un medic de specialitate ! bafta

x

acum 14 ani

Ca tine a gandit si sotul meu cand a stat departe de mine 6 luni .S-a culcat cu vreo ,,,,,,,,,,,,,CURATA,,,,,,,,,,,, ,CUM SPUI SI TU .Acum sunt purtatoarea unei bts descoperite in urma analizelor pentru o viitoare sarcina.