Senzatie arsura la atingere, bubite foarte mici rosii

Boli cu transmitere sexuala

Postata de cont_nou cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Acum 3 saptamani, in urma unui contact sexual neprotejat, am resimtit o stare de usturime/arsura. Domnul doctor mi-a prescris Azitromicina doze unice (3 serii de tratament).
Senzatia nu a disparut, apare dupa urinare, doar ca acum ma ustura la atingere.
Pe varful penisului am niste bubite f.f. mici (abia se vad dar nu pot spune daca mi-au aparut recent sau nu) fara lichid, de culoare rosie.
Doctorul mi-a prescris Fluconazol 150mg, doza unica si Metronidazol (2g, urmat de 500 1 o data/zi tp de 7 zile).
Trebuie sa recunosc ca nu mai am incredere in sfaturile domnului doctor si apelez la acest forum.
Am citit tot ce se poate despre BTS. Sunt terifiat ca este Herpes genital. (am vazut ca acestea sunt simptomele: senzatie de cald, arsura dupa urinare, bube mai mari sau mai mici plus o perioada de incubatie de 3-4 sapt pt prima faza.)

Puteti sa-mi spuneti parerea dumneavoastra si ce trebuie facut in continuare?

Va multumesc si va sunt recunoscator.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Cel mai important: ai facut analizele?! Adica ti-a luat proba de secretie si de urina ca sa stie ce e? Altfel nici nu ai ce discuta...

In alta ordine de idei, nu inteleg de ce ar face cineva sex neprotejat...pe cuvant.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Daca leziunile, (bubitele) sunt vizibile inca, trimite foto la [email protected]

catalin

acum 10 ani

vreo rezolvare? si eu am ceva asemanator si nu ii dau de cap. multam